пʼятницю, 8 грудня 2017 р.

Аплікація «Совушка» з круп і насіння
   ( розробка вихователя ГПД Цибульник Ольги Михайлівни)

Мета: вчити дітей виготовляти поробки з природного матеріалу     

Завдання: виховувати у дітей бажання створювати красиві композиції з круп і насіння різних рослин, комбінуючи різноманітні матеріали, розвивати творчу уяву і естетичне сприйняття навколишнього світу, розвивати акуратність роботи з клеєм.

Обладнання: лист гофрованого картону, вирізаний з пакувальної тари; кольоровий картон, готовий малюнок із зображенням сови, клей, стека, ножиці; крупи: пшоно і манка; насіння кропу і соняшнику, дрібний чай (з пакетиків), квасоля, плоди шипшини.

                                                     Хід заняття
І Організаційний момент

 Вихователь.
Лунає дзвіночок, до праці мерщій.
Ти всі перешкоди здолати зумій!
Працюй наполегливо, швидко, старанно,
Щоб кожна хвилинка не втратилась марно!

ІІ. Повідомлення теми і мети  заняття

1.Вступна бесіда вихователя.
- Діти,  у нас  сьогодні не просте заняття , ми повинні з вами виконати цікаві завдання. А завдання  непрості.    
Природа - це справжня скарбниця ідей для творчості, де кожен небайдужий до краси людини, знайде для себе заняття до душі. Що може бути приємніше і шляхетніше природного матеріалу. Стикаючись з природою, ми стаємо добрішими. І ця доброта допомагає нам творити, даючи простір фантазії і творчості.

2. Розповідь вихователя.
 - Не злічити виробів з природних матеріалів, що прикрашають наші оселі. Це композиції з дерева, засушеного листя і квітів. Саме відгадки загадок будуть нашими супутниками  на занятті. 

3. Відгадування загадок .                                                           
 Я сиджу на дереві,
За здобич стежу.
А побачу - полечу.
Обов'язково схоплю.
Є велика голова.
Впізнаєте? Я - ...(Сова).

Весь день вона спить, ну а вночі літає.
Своїми великими очима виблискує.
Її гострий слух і уважний погляд.
Розшукають у траві жабенят і мишенят.
Обертається кругом її голова
І скаже: "Угу" нам лісова...(Сова).

4. Робота з малюнком
Зараз ми попрацюємо з малюнком. Розгляньте вироби .
З чого вони виготовлені?
Назвіть крупи, які ви знаєте?

5. Майстер – клас (демонстрування різних крупів.)  
Яке насіння вживають у їжі?
Які страви з них готують?
А яку кашу ви любите їсти?
Я прошу вас  виготовити аплікацію з природного нетрадиційного матеріалу.
А,  що саме будемо виготовляти  дізнаємося, прослухавши  вірш.

6. Слухання вірша 

Сова
 На деревах в холодочку,
Десь далеко у гайочку,
Спить собі вона одна
Темнокрила  сова.
Вдень завжди вона дрімає,
В ніч мишей не пропускає.
Дуже вже на кажана —
Є подібна вона.
І великі має очі
Спить сова собі до ночі.
Налякаєшся й заплачеш,
Як в гаю її побачиш.

Сьогодні ми навчимося виготовляти  аплікацію «Совушка» з нетрадиційних матеріалів: крупів рису, кукурудзяних круп.

Ш. Розгляд зразка виробу .
  Ось зразок виробу. Уважно  подивіться   на нього. Сподіваюся, що ви постараєтеся і виготовите гарну « « «Совушку».
(Учні розглядають зразок виробу.)(Додаток 1.)  

IV. Технологія виготовлення виробу.
Покроковий процес виконання роботи
1. Виготовимо рамку для нашого виробу.
На лист гофрованого картону А-4 наклеюємо кольоровий картон. З насіння квасолі викладаємо рамку.
2. Вирізаємо стовбур берези , зображення сови і наклеюємо на картон.
3. Контури малюнка сови, попередньо змазавши клеєм, «промальовуємо» чаєм. Даємо підсохнути 2-3 хвилини, струсимо  зайве.
4. Приклеюємо очі і з половинок шипшини робимо намисто.
5. Заповнюємо окремі фрагменти аплікації: капелюшок - пшоном; підлоги капелюшки зсередини і гілочку берези - манкою; крила, хвіст і голову з боків - чаєм; передню частину голови і тулуба - насінням кропу.
На невеликі ділянки малюнка наноситься клей.
Потім посипається крупою (чаєм), так щоб не залишалося порожнеч між крупинками.
За допомогою стеки прибираємо зайве.
6. До капелюшка приклеюємо квітку, а носик робимо з квасолі.
7. Додаємо листочки до дерева і наша робота готова!

V. Планування наступних  трудових дій.
Відбір матеріалів та інструментів.  
Пригадайте, що потрібно нам для роботи.

VІ. Повторення  правил  техніки  безпеки  та   гігієни  праці.
- Перш, ніж почати роботу, потрібно виконати  вправу «Встав пропущені слова», яка допоможе нам пригадати правила  роботи на занятті.
*Користуйся ножицями із ….(заокругленими ) кінцями.
*Не залишай ножиці після роботи в …(розкритому) вигляді.
*Передавай ножиці….(кільцями вперед).
*Клей слід намащувати…(пензликом).
*Під час роботи з клеєм , витирай руки …(серветкою).
*Слідкуй,щоб клей не потрапив…(очі, рот).

VІІ. Фізкультхвилинка
Встало вранці ясне сонце, зазирнуло у віконце.
Ми до нього потяглися, за промінчики взялися,
Будем дружно присідати, сонечко розвеселяти:
встали – сіли, встали – сіли, бачте, як розвеселили.
Стало сонце танцювати, нас до танцю припрошати.
Нумо разом, нумо всі потанцюймо по росі.

VІІI . Виконання  самостійної  роботи
Зараз ми будемо працювати самостійно, виготовляти «Совушку».
 Кожен із вас буде виконувати свою роботу. (Вихователь стежить за виконанням завдання. Допомагає учням, які цього потребують. Нагадує про охайність у виконанні роботи.)

IХ. Виставка робіт.

Х. Підсумок  заняття
Вправа «Мікрофон»
 - Який настрій був під час роботи?
- Чи сподобалось вам виготовляти аплікацію з крупів?

ХII. Прибирання робочих місць





1 коментар: