понеділок, 17 червня 2019 р.

  « ВОГОНЬ - ДРУГ,  НІ ВОГОНЬ – ВОРОГ »
                                         
Тема:«Вогонь - друг, вогонь - ворог»                                    

Мета заняття : продовжити формувати уявлення про причини виникнення пожежі в побуті та її наслідки; вчити учнів правильно діяти у випадку виникнення пожежі в сусідів чи на інших об’єктах; розвивати навички самозахисту; виховувати розсудливість, почуття відповідальності за свої вчинки.

Обладнання: малюнки – пазли, дитячі  малюнки, плакат  «Служби порятунку»,
прислівʹя .

                                                        Хід заняття

I. Організаційний момент
 Вправа «Знайомство»
 -Діти, а чи знаєте ви «Навіщо людині сірники».
(Кожен учень представляється і висловлює свою думку).

II. Повідомлення теми години  спілкування.
 Гра«Шифрувальник»
-Яка тема сьогоднішньої  години  спілкування дізнаєтесь, коли розкодуєте  речення.

                    2 гонь  1 Во  3 др.  4 уг.  6 гонь.  5 во.  8 рог.7во

  Молодці діти! Добре попрацювали, рухаємось далі.

І дорослі, і діти це знають:
Наші предки в печерах жили.
Скільки люди себе пам'ятають,
Із вогнем вони дружбу вели.
Із вогнем, що у люту негоду
Біля вогнища всіх зігрівав,
Що людському великому роду
В холоднечу загинуть не дав.
Тож його берегли, як уміли, —
Усесильний, гарячий вогонь,
І хоч тисячі літ відшуміли,
Люди й досі шанують його.
Бо вогонь з давнини і донині
Помагає і служить людині.

Вправа «Асоціативний  кущ»
-Ваші асоціації  до слова «Вогонь»

 Запальничка              Газплита           Небезпека                        

                                            Сльози                                   Сірники

                   Рятувальники                ВОГОНЬ                  Полумʹя
                                              
Тепло                                     Світло
                       Руїни

ІІІ. Основна частина заняття
 Розповідь  вихователя з елементами бесіди.
    - Як ви гадаєте, діти, без вогню людина могла б жити?
   - Обґрунтуйте свою думку.

  Якщо холоди настали
   Допоможе нам вогонь.
   Він розтопить піч у хаті,
   Але ти стій осторонь.
   На вогні готують їжу,
   Пиріжки мама пече.
   Якщо раптом світло гасне,
   Свічку ми запалимо.
   В цьому випадку вогню
   Ми подякуємо.
   Такий він сильний, мудрий, дужий.
   Вогонь потрібний людям, друже.

Вихователь.Вогонь завжди потрібний людині, бо він дає тепло і світло. Без вогню людині жилося б важко. Жодного дня ми не можемо обійтися без нього. Тому людина приручає його.

 - Інколи  люди його бояться? Чому?

Вправа « Мікрофон».
Вихователь. Дійсно, вогонь – найстрашніша у світі стихія, тому що вона практично нічого живим не залишає на своєму шляху. (показую малюнки)
Створюється надзвичайно висока температура, від якої все спалахує, вода миттєво випаровується, а вогонь усе спопеляє. Поширюється їдкий дим, що наповнює всі приміщення і не дає дихнути, бо наповнює легені чадним димом. Це дуже страшна стихія, з якою важко впоратися. Вогонь – це ворог людини.
 Іноді він виходить з- під контролю. Як тоді бути? Як з вогнем боротися, коли вже щось горить?   Сьогодні ми про це і поговоримо. А працювати будемо у групах.

ІV.Практична  частина.                                                                      
 Вправа «Пошук  точок  дотику».                                                                  
 Обʹєднання  у групи.
За поданим віршем потрібно встановити причину виникнення пожежі.
Група № 1
      
        На роботі мама й тато.
        Сірники знайшли малята.
        І не знає дітвора,
        Чим скінчитись може гра.                       (Недбале поводження з сірниками).

Група № 2

         Калорифер не вмикати
         При фіранці, - каже мати.
         Мама вийшла і не знає
         Що вікно уже палає.          (Електрокамін, що стоїть близько до тюлі чи 
скатертини).

Група №3
 Наказали  мама й тато
 Всі  електроприлади  разом  не  вмикати,
Бо  нагріється  розетка,
Спалахне  вогнем  умить,
І  від  того  дім  згорить.
 (Несправна електропроводка  або  перевантаження електророзетки).

Група № 4
         Електропраска – кожен  знає-
         У  побуті  допомагає.
         Та  памʹятати  має  кожний:
         Лишать  без  нагляду  її  не  можна.
 (Залишені  без  нагляду працюючі  електроприлади).

Група № 5
          Новий рік! Зійшлись малята,
          Щоб ялинку прикрашати.
          Та свічкам – прикрасам – зась!
          ялиця щоб не зайнялась.
 (Запалені свічки на новорічній ялинці, бенгальські вогні, хлопавки, петарди).

Вправа « Склади  пазли, обгрунтуй  відповідь».                                                                                         
Вихователь
Щоб зберегти своє життя, потрібно добре знати правила протипожежної безпеки. А тепер давайте складемо  ці  правила.

Гра «Склади  прислів ʹя, поясни його».Робота  в  парах.

  Для розваги і для гри,                       сірників ти не бери.
   Не розпалюй сам багаття,                а не в лісі, а ні в хаті.
   З грубки жару не беріть,                   жар в собі вогонь таїть.
   Плитку, праску,                                  умикати нам не слід.
   Коли йдеш з квартири,                     то вимкни всі електроприлади.
   Не грайся з вогнем,                            це небезпечно.
   Не грайся запальничкою,                 користуйся ліхтариком.

ІV.Узагальнення знань.
 Вихователь
Щорічно внаслідок пожеж гине та страждає значна кількість людей. В дим та попіл перетворюються цінності на мільярди гривень.
 Якщо виникла пожежа - рахунок часу йде на секунди. Не панікуйте та остерігайтеся: високої температури, задимленості та загазованості, обвалу конструкцій будинків і споруд, вибухів технологічного обладнання і приладів, падіння обгорілих дерев і провалів. Знайте де знаходяться засоби пожежогасіння та вмійте ними користуватися.


У житті трапляється різні ситуації. Але запам’ятай! Ніколи не панікуй.
Перший вогонь можна залити склянкою води.
Другий – відром води, а до третього вогню треба викликати пожежників, бо сам не впораєшся. Якщо трапилося таке лихо, то не біжи і не ховайся, а заливай пожежу водою, доки вона ще маленька. Якщо пожежа почалася на підлозі, то можна кинути мокрого рушника, щоб накрити полум’я і не дати йому поширитися. Однак трапляється, що вогонь розгоряється і починає перекидатися з одного предмета на інший. Тоді обов’язково телефонуйте за номером…   ( 101!)

Гра «Так чи ні!» Будьте  уважні!

   - Можна гратися із сірниками? (НІ)
   - Вимкни телевізор і вкладайся спати. (ТАК)
   - Рятувальну службу викликай за номером 102! (НІ)
   - Не можна сушити білизну над газом. (ТАК)
   - Увімкни електроприлади і йди до школи. (НІ)
   - Сірники дітям – не іграшка. (ТАК)                                                             
   - Ялинку прикрасимо бенгальськими вогнями? (НІ)
   - Під час пожежі заховаюсь під ліжко. (НІ)                                                                          -Сушити  волосся  над  плитою  можна? (Ні)                                         
    -Полумʹя  накрити  мокрим  рушником. (Так)

Підсумок.
-Діти! Ми добре сьогодні попрацювали, а  який висновок  зробили?

Вправа «Мікрофон»

-Отже,вогонь – друг, і вогонь – ворог  людини.
Від  нас  з  вами  залежить, яким  він буде: добрим  чи  злим


Немає коментарів:

Дописати коментар